SPSK

Kontakt

DYREKTOR: Violetta Błasiak

Oddział Przedszkolny Specjalny SPSK
im. Św. Antoniego z Padwy 
w Częstochowie
Ul. Łukasińskiego 24,  
42- 200 Częstochowa

Katolicka Szkoła Podstawowa
Specjalna SPSK
im. Św. Antoniego z Padwy
w Częstochowie
Ul. Łukasińskiego 24, 
42- 200 Częstochowa

Katolicka Szkoła Podstawowa
Specjalna SPSK
im. Św. Antoniego z Padwy
w Częstochowie
Ul. Bohaterów Katynia 40/42, 
42- 200 Częstochowa

Katolickie Liceum Ogólnokształcące
Specjalne SPSK
im. Św. Antoniego z Padwy 
w Częstochowie
Ul. Łukasińskiego 24,  
42- 200 Częstochowa


Gimnazjum Specjalne SPSK  
im. Św. Antoniego z Padwy 
w Częstochowie
Ul. Łukasińskiego 24,  
42- 200 Częstochowa

 Katolicka Branżowa Szkoła
I Stopnia Specjalna SPSK
im. Św. Antoniego z Padwy
w Częstochowie
Ul. Łukasińskiego 24, 
42- 200 Częstochowa

Szkoła Przysposabiająca
do Pracy SPSK
im. Św. Antoniego z Padwy
w Częstochowie
Ul. Łukasińskiego 24, 
42- 200 Częstochowa

_________________________

Tel/fax: ul. Łukasińskiego 24
  34 361 56 96
e-mail: szkolyspecjalnespsk@o2.pl


Tel/fax: ul. Bohaterów Katynia 40/42
  34 370-79-55
e
-mail: szkolyspecjalnespsk@o2.pl

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA – LICEUM

W minionym roku szkolnym napisaliśmy projekt o doposażenie biblioteki licealnej z dotacji celowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRC). Ku naszej radości, złożony wniosek pomyślnie przeszedł proces weryfikacji i w grudniu mogliśmy zakupić nowości czytelnicze za kwotę 3.000 zł. ( z czego 20% stanowił wkład własny). Po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego zamówione zostały następujące pozycje.

  • "Zośka"-moja wielka miłość”– Dorota Majewska
  • „Ada, to wypada!” - Sylwia Stano
  • „Alchemik” - Paulo Coelho
  • „Antologia tragedii greckiej” – Ajschylos, Sofokles
  • „Ballady i romanse” – Adam Mickiewicz
  • „Balladyna” - Juliusz Słowacki
  • „Bardzo biała wrona” - Ewa Nowak
  • „Bieguni” - Olga Tokarczuk
  • „Buszujący w zbożu” - J D Salinger
  • „Chata” - William Paul Young
  • „Chłopi” - Władysław Reymont
  • „Chłopiec w pasiastej piżamie” – John Boyne
  • „Cień wiatru” - Carlos Ruiz Zafon
  • „Cierpienia młodego Wertera” - Johann Wolfgang von Goethe
  • „Co czytali sobie kiedy byli mali?” – Ewa Świerżewska
  • „Cudzoziemka” - Maria Kuncewiczowa
  • „Dekameron” - Boccaccio Giovanni
  • „Deyna” - Stefan Szczepłek
  •  „Dolina Światła” – Aleksander Minkowski
  • „Dom dzienny, dom nocny” – Olga Tokarczuk
  • „Druga szansa” - Katarzyna Berenika Miszczuk
  • „Dwoje ludzi” - Iwona Chmielewska
  • „Dywizjon 303” - Arkady Fiedler
  • „Dziady” - Adam Mickiewicz
  • „Dzieje Tristana i Izoldy”
  • „Dziesięć stron świata” – Anna Onichimowska
  • „Dziewczynka z fortepianu” – Dominika Bartmann-Wojda
  • „Dziewczynka z parku” – Barbara Kosmowska
  • „Dziewczyny z Wołynia”– Anna Herbich
  • „Dziś idę walczyć ,Mamo” – Joanna Wieliczka-Szarkowa
  • „Fanfik” - Natalia Osińska
  • „Fangirl” - Rainbow Rowell
  • „Felix,Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy” – Rafał Kosik
  • „Ferdydurke” - Witold Gombrowicz
  • “Folwark zwierzęcy” - George Orwell
  • ”Fraszki,Pieśni,Treny” – Jan Kochanowski
  • „Gra Anioła” - Carlos Ruiz Zafon
  • „Gra na wielu bębenkach”– Olga Tokarczuk
  • „Granica” - Zofia Nałkowska
  • „Gruby” - Aleksander Minkowski
  • „Grunt pod nogami” – ks. Jan Kaczkowski
  • „Historia Mademoiselle Oiseau” - Andrea de la Barre
  • “Iliada” - Homer
  • „Inny świat” – Gustaw Herling-Grudziński
  • „Jądro ciemności” - Joseph Conrad
  • „Kamienie na szaniec” – Aleksander Kamiński
  • „Kapuściński Wielkie Biografie” - Katarzyna Król
  • „Kazania sejmowe” – Piotr Skarga
  • „Konrad Wallenrod” – Adam Mickiewicz
  • „Kordian” - Juliusz Słowacki
  • „Ks.Jan Kaczkowski. Wspomnienie”
  • „Księgi Jakubowe” - Olga Tokarczuk
  • „Księżyc zapomniał” - Jimmy Liao
  • „Kuba bramkarz ze skrzydełkami” -Małgorzata Domagalik
  • „Kukuczka.Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście” - Dariusz Kortko Marcin Pietraszewski
  • „Kwiatki świętego Franciszka z Asyżu”
  •  „Łagodna” - Dostojewski Fiodor
  • „Lalka” - Bolesław Prus
  • „Last minute” - Szymon Hołownia
  • „Lato leśnych ludzi” – Maria Rodziewiczówna
  • „Łowcy wilków” - James Oliver Curwood
  • „Ludzie bezdomni” - Stefan Żeromski
  • „Ludzie na walizkach” – Szymon Hołownia
  • „Magia grudniowej nocy” – Gabriela Gargaś
  • „Makbet” - William Shakespeare
  • „Medaliony” - Zofia Nałkowska
  • „Mirabelka” - Cezary Harasimowicz
  • „Mistrz i Małgorzata” – Michaił Bułhakow
  • „Mitologia” - Wojciech Rzehak
  • „Mitologia Greków i Rzymian” - Barbara Ludwiczak
  • „Moralność pani Dulskiej” – Gabriela Zapolska
  • „Nad Niemnem” - Eliza Orzeszkowa
  • „Nazywam się Fryderyk Chopin”- A. Zgorzelska
  • „Nazywam się Jan Paweł II” – Jan Wojciech Góra
  • „Nazywam się Mikołaj Kopernik” - Błażej Kusztelski
  • „Nie-Boska komedia” – Zygmunt Krasiński
  • „Niknący świat” – Mieczysław Lepecki
  • „Nowele”- Bolesław Prus
  • „Odyseja” - Homer
  • „Ogniem i mieczem” – Henryk Sienkiewicz
  • „Oskar i pani Róża” - Eric-Emmanuel Schmitt
  • „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” - Miron Białoszewski
  • „Pan Wołodyjowski” – Henryk Sienkiewicz
  • „Papierowe miasta” - John Green
  • „Pianista” - Władysław Szpilman
  • „Poczwarka” - Dorota Terakowska
  • „Pod obcym niebem” –Mieczysław Wyszkowski
  • „Podniebny” - Kerstin Gier
  • „Podręcznik Wojownika Światła” -Paulo Coelho
  • „Pokój kołysanek” - Natasza Socha
  • „Polscy superbohaterowie. Józef Piłsudski”
  • „Polscy superbohaterowie. Król Jan III Sobieski”
  • „Polscy superbohaterowie. Irena Lendlerowa”
  • „Polscy superbohaterowie.Maria Skłodowska-Curie”
  • „Polscy superbohaterowie.Rotmistrz Pilecki”
  • „Polskie Himalaje” - Janusz Kurczab
  • „Ponad wszystko” - Nicola Yoon
  • „Potop” - Henryk Sienkiewicz
  • „Pożegnanie z Marią i inne opowiadania” - Tadeusz Borowski
  • „Proces” - Franz Kafka
  • „Profesor Andrews w Warszawie” - Olga Tokarczu
  • „Przedwiośnie” - Stefan Żeromski
  • „Quo vadis” - Henryk Sienkiewicz
  • „Robert Lewandowski. Fantastyczna 9” - Maciej Słomiński
  • “Rok 1984” - George Orwell
  • „Romeo i Julia” - William Szekspir
  • „Rozmowy z katem” – Kazimierz Moczarski
  • „Samotne wyprawy” – Beata Pawlikowska
  • „Samotni.pl” - Barbara Kosmowska
  • „Serce z guzików”  - Andrzej, Marek Dębkowski
  • „Seria w kratkę. Sezon na zielone kasztany” – Barbara Kosmowska
  • „Seria w kratkę.Miłość bez konserwantów” – Agnieszka Tyszka
  • „Sklepy cynamonowe. Sanatorium pod Klepsydrą” – Bruno Schulz
  • „Śmierć urzędnika, Kameleon,Człowiek w futerale” – Antoni Czechow
  • „Sonety krymskie” – Adam Mickiewicz
  • „Spełnione życzenia” – Karolina Wilczyńska
  • „Stowarzyszenie umarłych poetów” - Nancy H. Kleinbaum
  • „Świat do góry nogami” – Beata Ostrowicka
  • „Świat Zofii” - Jostein Gaarder
  • „Święci codziennego użytku „- Szymon Hołownia
  • „Święci pierwszego kontaktu” - Szymon Hołownia
  • „Szału nie ma, jest rak” – Jan Kaczkowski
  • „Szewcy” – Ignacy Witkiewicz
  • „Sztuka czułości” - ks.Jan Kaczkowski
  • „Tajemnica Bursztynowej Komnaty” - Tomasz Michałowsk
  • „Tajemnica zamku” - Martin Widmark
  • „Tam gdzie czekał anioł” – Dorota Schrammek
  • „Tam gdzie spadają Anioły” – Dorota Terakowska
  • „Tango” - Sławomir Mrożek
  • „Tatuażysta z Auschwitz” – Heathem Morris
  • „Ten obcy” - Irena Jurgielewiczowa
  • „Wesele” - Stanisław Wyspiański
  • „Wierna rzeka” – Stefan Żeromski
  • „Więzień nieba” - Carlos Ruiz Zafon
  • „Wroniec” - Jacek Dukaj
  • „Wspomnienia wojenne” – Karolina Lanckorońska
  • „Wtorek godz 15.00” – Małgorzata Szyszko-Kondej
  • „Wybór bajek i satyr.Żona modna i inne” - Ignacy Krasicki
  • „Wybór nowel” - Eliza Orzeszkowa
  • „Wybór nowel” – Henryk Sienkiewicz\
  • „Yellow bahama w prążki”-Ewa Nowak
  • „Zbrodnia i kara” - Dostojewski Fiodor
  • „Ziele na kraterze tędy I owędy” - Melchior Wańkowicz
  • „Zielone martensy” - Joanna Jagiełło
  • „Ziemia, planeta ludzi” - Antoine de Saint Exupery
  • „Złodziejka książek” - Markus Zusak
  • „Zraniony pianista” - Maria Ernestam
  • „Życie na pełnej petardzie” -  ks. Jan Kaczkowski