SPSK

Kontakt

DYREKTOR: Violetta Błasiak

Oddział Przedszkolny Specjalny SPSK
im. Św. Antoniego z Padwy 
w Częstochowie
Ul. Bohaterów Katynia 40/42  
42- 200 Częstochowa
Wicedyrektor: Magdalena Matuszczak

Katolicka Szkoła Podstawowa
Specjalna SPSK
im. Św. Antoniego z Padwy
w Częstochowie
Ul. Bohaterów Katynia 40/42  
42- 200 Częstochowa
Wicedyrektor: Magdalena Matuszczak

Katolickie Liceum Ogólnokształcące
Specjalne SPSK
im. Św. Antoniego z Padwy 
w Częstochowie
Ul. Bohaterów Katynia 40/42  
42- 200 Częstochowa
Wicedyrektor: Magdalena Matuszczak

 Katolicka Branżowa Szkoła
I Stopnia Specjalna SPSK
im. Św. Antoniego z Padwy
w Częstochowie
Ul. Łukasińskiego 24, 
42- 200 Częstochowa
Wicedyrektor: Jolanta Wróblewska

Szkoła Przysposabiająca
do Pracy SPSK
im. Św. Antoniego z Padwy
w Częstochowie
Ul. Łukasińskiego 24, 
42- 200 Częstochowa
Wicedyrektor: Marta Łącka-Wąs

_________________________

Tel/fax: ul. Łukasińskiego 24
  34 361 56 96
e-mail: szkolyspecjalnespsk@o2.pl


Tel/fax: ul. Bohaterów Katynia 40/42
  34 370-79-55
e
-mail: szkolyspecjalnespsk@gmail.com

Adopcja Serca

        Od marca 2011 roku nasze szkoły przyjęły do Duchowej Adopcji Sharon Kageni z Kenii – Nairobi. Od lutego 2016 roku pod naszą opięką znalazła się również Emily Kathure.
        Nasi uczniowie oraz pracownicy szkoły z radością pod swoją opiekę przyjęli obie dziewczynki. Nasze szkoły wzięły odpowiedzialność za opłatę związaną z nauką, wyżywieniem i opieką medyczną. Miesięcznie jest to koszt około 60 złotych.

       Chciałabym tu podziękować wszystkim Tym, którzy w geście miłości wyrażonej czynem, pamiętają o Sharon oraz Emily i odmawiając sobie słodyczy czy innych przyjemności wspierają naszą akcję.

AKTUALNE INFORMACJE O ADOPCJI NA BLOGU


   SHARON KAGENI      

 

EMILY KATHURE Jesteśmy tyle warci, ile pomagamy innym ...

„Prawdziwa Miłość bowiem polega na wypełnianiu przykazania, które Pan Jezus nazwał Nowym Przykazaniem, kiedy mówił do swoich uczniów nad Jeziorem Galilejskim. Jest to przykazanie Miłości Boga i bliźniego. Miłości takiej uczymy się przez całe nasze życie. Święci mówią, że tak naprawdę to tylko miłość wyrażoną w czynie, w dobrych uczynkach, uczynkach z dokonanych z miłości do drugiego człowieka, - możemy zabrać jako jedyne dary, naszego życia, które się liczą przed Bogiem. „U schyłku życia mówi, św. Jan od Krzyża – będziemy sądzeni z miłości”.                                    

 

                                                                                                      Violetta Błasiak
                                                                                                         Prezes SPSK
------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

PODSTAWOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE ADOPCJI

Czym jest Adopcja na Odległość dziecka z misji w Kenii w Kithatu prowadzonej przez siostry ze Zgromadzenia Siostr Misjonarek Swietej Rodziny.
Adopcja na odleglosc to objecie modlitwa oraz pomoca finansowa dziecka z Kenii.Adopcja obejmuje dzieci a czasami rowniez ich rodziny by pomoc dziecku w jego prawidlowym rozwoju i edukacji.Dzieci sa objete rowniez opieka medyczna a te ponizej 4 roku zycia opieka dzienna na naszej misji.
Poprzez Adopcję na Odległość adoptujący w żaden sposób nie staje się prawnym opiekunem dziecka, ani też nie może rościć do niego żadnych praw.
Projektem Adopcji na Odległość objęte są dzieci  ze szkoly prowadzonej przez siostry jak rowniez dzieci ktore uczeszczaja do innych szkol a ich sytuacja rodzinna jest bardzo trudna i bez pomocy dzieci nie mialy by mozliwosci kontynuowania rozpoczetej nauki. Po otrzymaniu informacji od osoby pragnacej adoptowac dziecko wysylamy zdjecie dziecka, krotka informacje o nim oraz forme adopcj do wypelnienia i odeslania na podany adres mailowy.Wypelnienie formy i odeslanie jej oznacza ze dana osoba podjela sie adopcji danego dziecka.

Kto może objąć dziecko Adopcją na Odległość?
Dziecko w Adopcję na Odległość może wziąć rodzina, osoba indywidualna, firma, zakład pracy, uczelnia, szkoła, klasa, klub, stowarzyszenie lub inna grupa pełnoletnich osób, która podejmie się opłacania nauki podopiecznego dziecka.

Jakie są koszty zaadoptowania jednego dziecka?
Sytuacja materialna i potrzeby poszczególnych dzieci są różne. Roczny koszt pomocy wynosi 200$,wplat mozna dokonywac w ratach.
Przeslane fundusze sa przeznaczone  na wszelkie wydatki związane z bieżącym utrzymaniem: wyżywienie, ubranie, edukacja, opieka medyczna. Ewentualna nadwyżka funduszy z adopcji imiennej zostaje wykorzystana na potrzeby innych dzieci, które moga nie byc objete adopcja a wymagaja natychmiastowej pomocy czy to w przypadku choroby dziecka czy zlego stanu dziecka z powodu glodu czy tez naglej smierci opiekunow.

Wszelkie zapytania na temat dzieci proszę kierować
 bezpośrednio na adres;
e-mail: 
adopcjakithatu@gmail.com
strona: 
http://adopcja-kenia.blogspot.com/  
Numer  telefonu: 00254 788220677 (Kenia sr.Dariana)
+48602780934 (Ewa Luczak Polska)

Minimalny okres adopcji trwa jeden rok. Pomoc danemu dziecku moze byc zakonczona ze wzgledu na zmiane zamieszkania dziecka( po smierci opiekunow dziecko moze byc zabrane przez innych czlonkow rodziny ktorzy nie mieszkaja w naszej okolicy) lub tez gdy rodzina dziecka nie wspolpracuje z siostrami a dana pomoc nie przynosi rezultatow. Jesli osoba adoptujaca z roznych wzgledow rezygnuje z programu bardzo prosimy o informacje gdyz dziecko raz objete adopcja korzysta z niej az do ukonczenia szkoly.Wazne jest by w takim przypadku poszukac kolejnej osoby ktora przejmie opieke nad danym dzieckiem. Zastrzega się możliwość przyznania prawa adopcji konkretnego dziecka dla kilku osób jesli dobro dziecka lub jego sytuacja rodzinna tego wymaga.

Czy można wysyłać paczki?
Ze względu na dobro dzieci nie polecamy wysyłania paczek. Koszty przesyłki niejednokrotnie przewyższają jej wartość. Poza tym na wiele towarów nałożone jest cło. Przy odbiorze paczki musimy wnieść dodatkową opłatę, często większą niż wartość paczki. Jesli jednak jest  wyslana paczka jej zawartosc jest dzielona pomiedzy dzieci tak by pozostale nie czuly sie gorsze od tych ktore paczki otrzymuja.


Mozliwa i bardzo potrzebna jest takze pomoc ogolna na dzieci ponizej 4 roku zycia ktore sa objete programem dokarmiania na naszej misji.Pieniadze przeznaczone w tym celu pokrywaja koszt zywienia,ubranek jak rowniez leczenia dzieci ktore czesto trafiaja do nas w stanie ciezk
im.